H'cap & Racing Info

Please find below the provisional start lists for the 2012 Hawthorn CC Trophy Race 

 

Men's Grades      
Surname First Name Club Provisional Grade
BAKER DAVID Hawthorn A
Batchelor Aaron Brunswick A
Butler James Sunbury A
Clamp Cameron Hawthorn A
Cohen Danny St Kilda A
Comer mark CCCC A
Dever Rowan St Kilda A
English Peter St Kilda A
Fewster Anthony St Kilda A
Geluwie Vincent St Kilda A
Grant James St Kilda A
Kelly David St Kilda A
MacKenzie Luke St Kilda A
Murtagh Conor Brunswick A
Raisin-shaw Will St Kilda A
Rattray Lewis Brunswick A
Riseley Peter St Kilda A
Samaras Kosmos Coburg A
Smith Nick Sunbury A
stephens reece St Kilda A
Stirling Jason Bendigo A
Strachan Joel Hawthorn A
Vecchio Luigi St Kilda A
White Tim Hawthorn A
Wright Brad Preston A
allen mitchell Sunbury B
Aulakh Paul St Kilda B
Berg Matt St Kilda B
Cahill Daniel Bendigo B
Chew Adrian Coburg B
Clark Iain Brunswick B
Duggan Steve Brunswick B
Gifford Sam St Kilda B
Green Tim Sunbury B
Horvat Rick St Kilda B
Macaulay Simon Coburg B
MARQUES Mathew Hawthorn B
McCorkell Richard Brunswick B
mcdonough tom Coburg B
Ransom David St Kilda B
Roy Damien Italo B
Short Fraser Italo B
Soawyer Jeremy Brunswick B
Spinks Brendan Italo B
Tzimas Peter St Kilda B
Whitson Mathew St Kilda B
Wilkins Dan St Kilda B
Zawadzki Lynton St Kilda B
Hurst Lachlan Coburg C
Bell Colin Sunbury C
beovich daryl St Kilda C
Bramucci Marco Sunbury C
Brew Peter Brunswick C
Craven Benjamin St Kilda C
Gasparini Angelo Hawthorn C
hellman Chris St Kilda C
Hendy David Hawthorn C
Iamarino Nick Brunswick C
Jones Adam St Kilda C
Kent Matthew Hawthorn C
Marcan John Sunbury C
nea; Drew St Kilda C
O'Leary Tim St Kilda C
owens joseph St Kilda C
Peck Jarrod Brunswick C
skerritt Michael Sunbury C
Slaney Sam Sunbury C
Sparke Michael Brunswick C
Townsend Gareth St Kilda C
Upton Rod Preston C
Walker Deryck St Kilda C
Anderson Chris St Kilda D
Bailey Mark Hawthorn D
chan normie Hawthorn D
Clark Ross Brunswick D
D'Agostini Wayne Coburg D
De Bernardi Robert Brunswick D
Guerrieri Johnny Hawthorn D
Hoang Bao St Kilda D
johnson mark Melton D
Lancashire Thomas St Kilda D
McKay Chris St Kilda D
Neilson Andrew Brunswick D
Oliver Patrick St Kilda D
Pausler Mark Brunswick D
Savage Pippa St Kilda D
Share Peter Sunbury D
Somers Anthony Brunswick D
Trikarso Derek St Kilda D
York Ethan St Kilda D
       
Women's Grades      
Surname First Name Club Provisional Grade
Micich Veronica St Kilda A
Nutbean Renee St Kilda A
Baker Carolyn St Kilda A
Batchelor Jodie St Kilda A
Domange Rebecca Carnegie A
Hammond Laine Northcote A
Hanley Lisa Hawthorn A
Lubkowski Justyna St Kilda A
Morgan Clare St Kilda A
Raaymakers Alison St Kilda A
Whitburn Nicole Carnegie A
Pane Emma Brunswick A
Carr Nonie Brunswick B
Beech Georgina St Kilda B
Carden Fiona St Kilda B
Grave Abby Coburg B
Keily Janet Hawthorn B
koch simone Brunswick B
Lee Kat St Kilda B
Lesniowska Raelene Coburg B
Mullarkey Kate  Hawthorn B
Taylor Katherine St Kilda B
Homsey Claire St Kilda B
Filippa Carla Other B
Slocum Bridget Hawthorn B
Ternel Nicole SKCC B
Abbott Nanette Other C
Glasson Hannah Coburg C
irving claire St Kilda C
Jackson Julie St Kilda C
Nelson Diane St Kilda C
O'Farrell Jennifer Hawthorn C
Savage Pippa St Kilda C
Taylor Martyn St Kilda C
Williams Libby St Kilda C
Williamson Rebecca Brunswick C
Williamson Katrina Hawthorn C
mai-xuan solange St Kilda C
Newman Carina St Kilda C
Mollison Anne St Kilda C
combe nadia Hawthorn C
Jobling-Baker Prita SKCC C